Reklama

Do remizy trafią przydatne urządzenia

Opublikowano:
Autor:

Do remizy trafią przydatne urządzenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Blisko 70 tys. zł wydała gmina Borek na zakup sprzętu i uzupełnienie wyposażenia jednostek OSP. 11 grudnia, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., odbyło się uroczyste spotkanie, na którym przekazano zakupione urządzenia strażakom.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach ogłoszonego programu ministerialnego, związanego ze wsparciem i rozwojem systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom, w ramach ochrony interesów i likwidacji skutków pokrzywdzenia. Gmina zakupiła sprzęt do ratownictwa drogowego i medycznego, uzupełniając wyposażenie ochotników. Na ten cel otrzymała dotację ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (99%), dokładając z własnego budżetu 1%.

Borecki samorząd nabył sprzęt i wyposażenie o łącznej wartości 68 122 zł, otrzymana dotacja z Funduszu Sprawiedliwości w tym wynosi 67 441 zł. Zestaw urządzeń, na który wydano największą kwotę (ok. 30 tys. zł) otrzymała jednostka z Borku. Z zakupionych urządzeń do remizy OSP trafiły mininożyce hydrauliczne, rozpieracz kolumnowy i przenośny zestaw oświetleniowy.

- Pracujemy już na sprzęcie Holmatro, mamy już jeden rozpieracz, udało się dokupić 3 odcinki węża, jesteśmy zadowoleni i tym się kierowaliśmy, robiąc zakupy. Sprzęt do ratownictwa drogowego z wężem w systemie Core pasuje do urządzeń, którymi dysponuje jednostka ratowniczo-gaśnicza w Gostyniu. W razie awarii, gdyby trzeba było się podpiąć, można na jednej pompie pracować z tymi urządzeniami. A rozpieracza kolumnowego brakowało nam, aby uzyskać minimum wyposażenia wozu, jakie jest wymagane dla jednostek, spełniających poszczególne kategorie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Zabiegaliśmy o to od kilku lat, ale zawsze środków brakowało. Kilkanaście tysięcy to kosztuje - powiedział zadowolony Piotr Kuliński, naczelnik OSP w Borku.

Zestawy ratownictwa medycznego PSP-R-1 (torbę, deskę ortopedyczną i szyny Kramera) otrzymały jednostki z Jeżewa, Karolewa i Zalesia. Pilarki do drewna wzbogaciły wyposażenie jednostek OSP w Bolesławowie, Bruczkowie, Siedmiorogowie I, Siedmiorogowie II, Strumianach i Zimnowodzie. Ochotnicy z tej ostatniej jednostki dostali dodatkowo detektor prądu przemiennego. Strażacy w Skokowie otrzymali wartościowy agregat prądotwórczy, OSP Wycisłowo latarkę akumulatorową a OSP Studzianna torbę medyczną OSP R1.

W przekazaniu sprzętu i wyposażenia, oprócz burmistrza Borku Wlkp. udział wzięli prezesi i skarbnicy jednostek OSP z gminy Borek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE