Reklama

Dni Gostynia nie odbędą się tak, jak zwykle. Będzie niespodzianka i "znowu nocy będzie mało"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Dni Gostynia nie odbędą się tak, jak zwykle. Będzie niespodzianka i "znowu nocy będzie mało" - Zdjęcie główne

Dni Gostynia 2022 | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Organizatorzy Dni Gostynia zrobią wszystko by uczestnicy tegorocznego święta miasta bawili się pełną piersią. "Muzyka, przyjaźń, radość, śmiech" i tak będzie przez dwa majowe dni. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Jednak wprowadzono pewne zmiany.

Dni Gostynia 2023 - w tym roku jedna, istotna zmiana 

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że scena, na której podczas święta miasta prezentują się lokalne grupy taneczne, a po nich zaproszone gwiazdy, staje na gostyńskim kartodromie, przy Górze Zamkowej. I pod tym względem podczas tegorocznych Dni Gostynia nic się nie zmieni. W majowy piątek i sobotę dobra zabawa gwarantowana. 

Tradycją stało się również, że świętowaliśmy w ostatni weekend maja, a w tym roku niespodzianka. "Imieniny" miasta organizatorzy zaplanowali na połowę miesiąca – 12 i 13 maja.

Jakie gwiazdy zobaczymy podczas Dni Gostynia 2023?

Co roku GOK Hutnik, jako organizator imprez z okazji święta miasta stara się zapraszać do Gostynia artystę z najwyższej półki. Jak zapowiada dyrektor Tomasz Barton, pierwszego dnia w Gostyniu pojawi się Dawid Kwiatkowski , gdyż "to jest absolutny polski TOP".

- Wokalista Dawid Kwiatkowski zdecydowanie z tej najwyższej półki jest - zapewnia dyrektor HOG Hutnik. - Mnie zachwyca to, jak on ewoluuje - z piosenkarza, który śpiewał dla nastolatek, do wokalisty, który obecnie już śpiewa nie tylko dla nastolatek, ale i matek. Przyznam, że nawet jeśli pierwotnie jego repertuar nie był w moim klimacie, to obecnie też podoba mi się, to co tworzy. Niekwestionowana gwiazda – tłumaczy decyzję Tomasz Barton.

Drugiego dnia przygotowano ciekawe atrakcje dla dzieci, w tym animacje i występy miejscowych grup tanecznych. W majową sobotę, późnym popołudniem  uczestnicy Dni Gostynia usłyszą Viki Gabor.

- Idziemy w tym kierunku, który już nakreśliliśmy w 2022 r. Skoro mamy występy grup tanecznych, to przydałby się artysta dla młodszego pokolenia, młodszej grupy uczestników – w ubiegłym roku był koncert Roxie, myślę że udany, to w 2023 roku Viki Gabor będzie naturalną kontynuatorką – w ten sposób dyrektor GOK Hutnik uzasadnia wybór kolejnej gwiazdy Dni Gostynia 2023 r.

Przed koncertem Viki Gabor atrakcje i animacje dla dzieci. Występy miejscowych grup tanecznych. To już się wpisało na stałe. Nawet wcześniej mamy kontakt do tych grup tanecznych, kiedy będą Dni Gostynia niż my mamy podpisane umowy z artystami i zaproszonymi gwiazdami.

Będzie okazja do "odpięcia wrotek" podczas finałowego koncertu Dni Gostynia 2023

Dni Gostynia 2023 zakończy koncert zespołu Piersi. Kapela chyba nie będzie musiała gostyniaków przekonywać, że jeśli jest "muzyka, przyjaźń, radość, śmiech", to  "życie łatwiejsze staje się". (Kto nie zna słów Bałkanicy?)

- Ta gwiazda jest trochę po to, żeby dać ludziom to, czego ostatnio potrzebują  - wytchnienia – mówi Tomasz Barton. - Podczas imprez w Hutniku zauważyliśmy, że ludzie po pandemii, przez to, co dzieje się w Ukrainie, są zestresowani, może nawet nieco zmęczeni. Niewątpliwie na to również ma wpływ sytuacja gospodarcza w naszym kraju, inflacja, więc potrzebują odreagowania – dodaje dyrektor GOK Hutnik.

Uważa, że zespół Piersi zapewni mieszkańcom solidną rozrywkę, by mogli "odpiąć wrotki" i "dać czadu".

- Ta kapela jest trochę jak Enej – publiczność zna kilka utworów, każdy pośpiewa, potańczy. Chcemy zagwarantować dobrą zabawę, zwłaszcza, że kapela to zgrana ekipa, szybko nawiązująca kontakt z publicznością i potrafi zadbać o show na scenie – mówi Tomasz Barton.

Organizatorzy po majowych koncertach - zarówno w piątek, jak i w sobotę zamierzają zorganizować dyskoteki. Zatem przygotujmy się: "Będzie zabawa, będzie się działo. I znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie. Znów przetańczymy razem całą noc".

Pamiętacie,  jak energetyczny był koncert Cleo w 2022 roku? - ZOBACZCIE TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy