Reklama

Trwają przygotowania do 23. Ogólnopolskiego Festiwalu "Bez barier" na Świętej Górze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. PCPR w Gostyniu

Trwają przygotowania do 23. Ogólnopolskiego Festiwalu "Bez barier" na Świętej Górze - Zdjęcie główne

foto arch. PCPR w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Na to wydarzenie artyści z niepełnosprawnością czekają przez cały rok. We wrześniu z radością przybywają na Świętą Górę, koło Gostynia, by pokazać swoją artystyczną moc. Na ostatniej prostej są przygotowania do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier - Święta Góra 2022”, realizowanego pod patronatem Roberta Marcinkowskiego, starosty gostyńskiego.

Reklama

Kiedy wystartuje na Świętej Górze festiwal "Bez Barier" ? 

W ramach festiwalu "Bez Barier", na świętej Górze odbędą się trzy konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.  

23. edycja festiwalu "Bez Barier", odbędzie się na Świętej Górze w piątek, 9 września 2022 roku. Rozpocznie się o godz. 10.00  w ogrodach klasztoru filipinów. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego, uczestnikom festiwalu zapewniono możliwość oglądania na żywo, jak powstają prace wykonywane przez artystów z niepełnosprawnością. 

- Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie się też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do nagrody publiczności. Dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowany będzie punkt porad i stoisko z darmowymi publikacjami – wymienia Mirosław Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Szykujcie się na niespodzianki podczas festiwalu "Bez Barier" na Świętej Górze

Kulminacyjnym punktem festiwalowego finału będzie koncert laureatów. Zaplanowano też atrakcje-niespodzianki dla uczestników i widzów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2022”. Przewidziano też losowanie nagród dla publiczności. 

- Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunów, a także przyjaciół i rodziny - mówi Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu. 

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym powiatu gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia „DZIECKO” z Gostynia.

Święta Góra jest miejscem organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, już 15 sierpnia 2022 roku, odbędą się tu dożynki powiatu gostyńskiego PROGRAM ZNAJDZIESZ TUTAJ.   

Warunki uczestnictwa  w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”:

Wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 5 września 2019 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: martaadamek@pcprgostyn.pl). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacz CD (laptop) oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:

Kategoria I: na żywo  - zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału: imię, nazwisko, wiek, adres, technika – ołówek, kredka, farby itp. do 5 września 2022 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: martaadamek@gostyn-pcpr.info. Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.

kategoria II: Konkurs prac gotowych – podpisanych i dostarczonych do PCPR w nieprzekraczalnym terminie do 5 września 2022 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika plastyczna). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier– Święta Góra 2019” prosimy kierować pod nr telefonu: 65-572-75-28 (wew. 206, 205) PCPR w Gostyniu – Dział Pomocy Osobom niepełnosprawnym, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń, pierwsze piętro – pokoje nr 205 i 206 . Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.pcprgostyn.pl w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: martaadamek@pcprgostyn.pl

Na tę ważną dla środowiska osób z niepełnosprawnością imprezę zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, PCPR w Gostyniu oraz Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze. Jednocześnie organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie festiwalu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy