Reklama

Dąb pamiątką na stulecie niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Dąb pamiątką na stulecie niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Drzewem i słowem społeczność szkoły w Piaskach postanowiła uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uroczystości wyjątkowego dla każdego Polaka jubileuszu połączono z otwarciem ogrodu doświadczeń - projektu realizowanego w ramach konkursu „ Działaj Lokalnie”.

Słowa mają to do siebie, że ulatuję. Dlatego chcemy, żeby pamiątką tego dnia był dąb. Drzewo, które jest symbolem siły przetrwania. (...). A nasz patriotyzm niech przejawi się w aktywności, i takim odpowiedzialnym wykonywaniu obowiązków: uczniowskich, pracowniczych, obywatelskich – zwracała się przede wszystkim do swoich uczniów dyrektor szkoły Danuta Piasecka, podczas apelu 9 listopada.

Dąb zasadzono tego samego dnia właśnie w rzeczonym ogrodzie doświadczeń, który ma być nie tylko miejscem odbywania się lekcje biologii czy przyrody, tzw. zielonej szkoły, ale również spotkań uczniów, rodziców czy mieszkańców. 

W piątkowe przedpołudnie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni gości nie zapomnieli także włączyć się w inicjatywę Ministra Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej odśpiewując cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. A regionalista Jan Niedziela opowiedział, jak wyglądał droga do niepodległości mieszkańców Piasków i okolic w 1918 roku oraz ich udział w walkach o wyzwolenie Wielkopolski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE