Reklama

Czas przewietrzyć szafę i domową rupieciarnię! Niepotrzebne rzeczy można przynieść do GOK Hutnik i sprzedać. Pchli targ w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Czas przewietrzyć szafę i domową rupieciarnię! Niepotrzebne rzeczy można przynieść do GOK Hutnik i sprzedać. Pchli targ w Gostyniu - Zdjęcie główne

Gostyń. 24 kwietnia Klamoteka, czyli giełda rzeczy używanych w GOK Hutnik | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” w najbliższą niedzielę zamieni się w rupieciarnię, albo inaczej magazyn klunkrów. 24 kwietnia 2022r. zaplanowano tam „Klamotekę”. Jeśli robiliście świąteczne porządki i znaleźliście jakieś graty, zabawki, książki, których już nie używacie, można je sprzedać. Czym prędzej zarezerwujcie stoisko w "Hutniku".

Reklama

Klamoteka w GOK "Hutnik", czyli czas na wietrzenie szaf 

„Klamoteka - klunkry, graty i manatki” tak organizatorzy - Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" - nazwali giełdę rzeczy używanych, która ma na celu umożliwić sprzedaż lub wymianę rzeczy używanych, niepotrzebnych, bezużytecznych, ale dla innych - być może - niezbędnych. 

- Sprzedaż ma charakter prywatny, wydarzenie nie jest przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się sprzedażą lub wymianą - zaznaczono w regulaminie giełdy.

Klunkry to w gwarze poznańskiej nic innego jak graty, klamoty, czyli rzeczy nie pierwszej potrzeby, przenoszone, używane. Podobne znaczenie ma słowo klamoty - stare, niepotrzebne przedmioty, niekoniecznie zniszczone, gdyż być może będzie chciała je wykorzystać inna osoba.

Co można będzie kupić i sprzedać podczas Klamoteki w "Hutniku"?

Wydarzenie, które w niedzielę organizuje gostyński ośrodek kultury jest bezpłatne - zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających. 

Wystawić można ubrania, artykuły dekoracyjne, książki, czasopisma, płyty, kasety, gry planszowe, komputerowe, filmy, instrumenty muzyczne, zabawki, biżuterię, a także rośliny oraz sprzęt ogrodniczy. Określa to regulamin dostępny na stronie internetowej GOK HUTNIK - TUTAJ.

Na wystawienie innych przedmiotów, niewykazanych w regulaminie, wymagana jest zgoda organizatora.

Z tego wynika, że „Klamoteka” to po prostu jedna z form „pchlego targu”. Zainteresowani, którzy chcieliby wziąć udział w „Klamotece”, czyli giełdzie rzeczy używanych, powinni tylko zarezerwować stanowisko w sali gostyńskiego „Hutnika” poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej ośrodka kultury w Gostyniu.

- Wystarczy zaznaczyć w formularzu, co chciałoby się wystawić na stanowisku i ewentualnie jaka powierzchnia jest danej osobie potrzebna - wyjaśnia Honorata Jankowiak z GOK Hutnik, koordynatorka wydarzenia. 

"Klamoteka" w GOK "Hutnik" pomoże także Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa

Zatem, jeśli macie w domu rzeczy, graty, klunkry, rupiecie, których chcecie się pozbyć, warto wynając własne stoisko w GOK Hutnik na „Klamotekę - giełdę rzeczy używanych”, by sprzedać, czego nie potrzebujecie. 

Organizatorzy zapewniają, że w dużej sali widowiskowej są jeszcze wolne miejsca dla wystawców na rozłożenie stanowisk. Termin zgłoszenia upływa 21 kwietnia 2022r.. 

- Chcemy połączyć "Klamotekę" - i taka jest idea tego wydarzenia - ze zbiórką dla Zuzi ze Smogorzewa. Dlatego w ośrodku kultury pojawią się też dodatkowe atrakcje, z których dochód przeznaczymy na konto dziewczynki walczącej z SMA - mówi Honorata Jankowiak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy