Reklama

Cieszę się, że mogę z nimi pracować. FILM

Opublikowano:
Autor:

Cieszę się, że mogę z nimi pracować. FILM - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Gorący okres mają przed świętami muzycy Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która działa przy GCK w Poniecu. W styczniu czeka na nich pierwszy w ich historii koncert noworoczny. Na próby uczęszcza prawie czterdzieści osób, a na ich czele stoi dyrygent Wiktor Bąk, który tę funkcję objął ponad rok temu. Wydarzenie, które odbędzie się w hali widowisko – sportowej, przyniesie kilka niespodzianek. Oprócz rozmaitego repertuaru, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez utwory poprzez utwory rozrywkowe i kolędy w różnych aranżacjach, organizatorzy szykują dodatkowe atrakcje.

Każdy sukces młodych muzyków napędza ich do dalszej pracy, a kilkugodzinne i regularne próby, dają oczekiwane efekty. W czerwcu tego roku takim „kopem” do działania było otrzymanie II nagrody podczas XXVI Regionalnego Przeglądu Amatorskich Orkiestr Dętych w Kleczewie. Dodatkowo, muzyk Borys Kaźmierczak został uznany najlepszym solistą festiwalu. - Tam jest bardzo wysoki poziom, a my byliśmy jedną jedyną dziecięco - młodzieżowa orkiestrą – mówi Wiktor Bąk. Dodaje, że planują dalej brać udział w takich wydarzeniach, aby poniecka orkiestra konkurowała z innymi. - Cieszę się, że mogę z nimi pracować – mówi Wiktor Bąk. Więcej w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

Byliśmy obecni na jednej z prób orkiestry. Specjalnie dla naszych Czytelników, muzycy zagrali koledę. Obejrzyjcie nagranie:

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE