Reklama

Chodziło o trwały ślad

Opublikowano:
Autor:

Chodziło o trwały ślad - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Po uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny, złożyli kwiaty i znicze w trzech miejscach pamięci i udali się do ośrodka kultury na dalszą część uroczystości. Popłynęły słowa wdzięczności. Potem widzowie obejrzeli wyjątkowe przedstawienie.

 

Gminny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Pępowie zaprosił mieszkańców do wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Tuż przy wejściu do sali ośrodka, każdy z uczestników otrzymywał foldery i okolicznościową monetę. Kilkoma historycznymi przemyśleniami o drodze do niepodległości podzieliła się Mirosława Bigaj. Na scenie zaprezentowali się jej podopieczni z koła teatralnego, w spektaklu „Bronić ziemi ojców”, w scenariuszu opartym na książce G. Roszaka, B. Janika i E. Śliwińskiego o takim samym tytule. Mieszkańcy mogli zakupić tę pozycję i poprosić o autograf. - Uważam, że ta książka powinna się znaleźć w każdym domu w naszej gminie – zapewniała M. Bigaj.

Korzystając z tego uroczystego dnia, wójt Stanisław Krysicki podziękował członkom komitetu, wyrażając nadzieję, że to jeszcze nie koniec ich współpracy. - Formując komitet, chodziło nam o takie uczczenie tych dwóch rocznic, aby został trwały ślad w naszej gminnej rzeczywistości. A utrwala się te wydarzenia na kamiennych tablicach, pomnikach, w książkach, publicystyce i uroczystościach – mówił wójt.

Podziękował za pomysły, obecność i całoroczne działanie. - Myślę, że te nasze przedsięwzięcia będą się rozwijać. Nie sądzę, żeby na dzisiejszym spotkaniu działalność komitetu się zakończyła. Jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia, jest wiele tajemnic do wyjaśnienia – dodał, wręczając im upominki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE