Reklama

Chodzili po klasach i zbierali pieniądze dla Marysi

Opublikowano: wt, 5 lis 2019 16:57
Autor:

Chodzili po klasach i zbierali pieniądze dla Marysi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach 17-letniej Marysi Kołak, gdy razem z rodzicami liczyła, zebrane przez jej koleżanki i kolegów pieniądze z przeznaczeniem na przelot i pobyt w Stanach Zjednoczonych, gdzie nastolatka przejdzie skomplikowaną operację nogi. Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi ma na 18 listopada zaplanowany zabieg w szpitalu na Florydzie. 

Marysia od urodzenia zmaga się z niedorozwojem lewego uda, tzw. PFFD co w skrócie oznacza, że jej lewa noga jest krótsza od prawej o prawie 40 centymetrów. Od dzieciństwa nosi protezę podudową, która obecnie ogranicza jej możliwości przemieszczania się i normalnego funkcjonowania. Operacja w USA ma znacząco podnieść jej komfort życia - link do zbiórki na portalu uratujecie.pl - TUTAJ.

W czwartek, 30 października w obecności rodziców dziewczyny, dyrekcji szkoły, grona nauczycielskiego, samorządu uczniowskiego, przedstawicieli Stowarzyszenia Ziemia Krobiska oraz samej 17-latki nastapiło przekazanie zebranych środków finansowych. Fundusze pozbierali uczniowie ZSOiZ chodząc po klasach, mobilizując innych do wsparcia dowolną kwotą chorej koleżanki.

Do 5000 złotych „z puszek” zbierający dołożyli jeszcze czek charytatywny na 2000 złotych - nagrodę w ogólnopolskiej kampanii „Drugie życie - transplantacja”, w której ZSOiZ zajęła pierwsze miejsce. Dyrektor Lech Bem i wicedyrektor Krzysztof Perdon, jak i rodzice mieli nadzieję, że dodatkową korzyścią dla nastolatki z wyjazdu będzie możliwość podszlifowania języka „z akcentem amerykańskim” i wróci ona „z szóstką z angielskiego”. Zwłaszcza, że w liceum uczy się na profilu językowym.

– To dziewczyna bardzo odważna, więc wierzymy, że sobie da radę z całą sytuacją, z operacją i to wszystko dobrze się ułoży – mówi Krzysztof Perdon, wicedyrektor ZSOiZ w Krobi.

Historię Marysi i jej zmagań z chorobą znajdziesz w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE