Reklama

Chcieliby podwyżek i zniesienia daniny dla państwa

Opublikowano: śr, 30 paź 2019 10:56
Autor:

Chcieliby podwyżek i zniesienia daniny dla państwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

O jedną osobę „urosło” w tym roku koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krobi. Na dzień 23 października, gdy miejscowi emeryci świętowali Dzień Seniora, organizacja liczyła 220 osób.

– Krobscy seniorzy są pełni życia i posiadają bezcenną zdolność znajdowania radości we wszystkim – mówił podczas uroczystości przewodniczący Jerzy Giernalczyk.

Obok sprawozdania z całorocznej dzialalności koła i życzeń z okazji święta wszystkich znajdujących się "w jesieni życia" zebrani usłyszeli też kilka ciekawostek m.in. w sferze "senioralnych" finansów. Przede wszystkim chodziło o podwyżki, których członkowie koła chcieliby częściej niż "tylko w okresie wyborów".

Inną ciekawą kwestię poruszył przewodniczący Gminnej Rady Seniorów w Krobi.

– Już w tamtej kadencji wystąpiliśmy do sejmu o zniesienie podatku od rent i emerytur. Niestety, ta sprawa nie wypaliła. Chcielibyśmy nadal o to walczyć. Bo napłaciliście się państwo, my wszyscy, którzy pracowaliśmy sporo lata. A teraz jeszcze oddajemy tę daninę do państwa – mówił Alojzy Pawlaczek.

Wręczone odznaczenia:

Duża Złota Odznaka Honorowa - Kraft Heinz Pudliszki

Mała Złota Odznaka Honorowa - Grażyna Łagódka, Zofia Chuda, Helena Myślińska, Urszula Piotrowiak, Marianna Ratajczak, Urszula Kmiecik, Barbara Olejniczak, Anna Balcerek, Józef Woźny

Więcej czytaj w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE