Reklama

Chaos w związku z wolnym dniem

Opublikowano:
Autor:

Chaos w związku z wolnym dniem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

12 listopada mamy święto, ustanowione z dnia na dzień. Poniedziałek jest dniem wolnym od pracy . W życiu codziennym nastąpiło zamieszanie.

Opieka zdrowotna

Wszystko wskazuje na to, że przychodnie (podstawowa opieka zdrowotna) będą nieczynne. W poniedziałek szpital przejmie obowiązki przychodni. Czynny jest tak, jak w dzień pracujący. Wszystkie procedury i świadczenia pacjentów będą wykonywane.

Aambulatoryjna opieka specjalistyczna, czyli wszystkie specjalistyczne poradnie - zgodnie z komunikatem ministerstwa - pracuje tak, jak szpital. A podstawową opiekę zdrowotną: udzielanie świadczeń i procedur przejmuje w tym dniu nocna i świąteczna opieka.

- Dla mnie jest to niesamowite przeorganizowanie pracy, bo poniedziałek miał być do tej pory dniem pracującym. W związku z powyższym nocna i świąteczna opieka lekarska oraz pielęgniarska miała być czynna od godziny 18.00. Ale będzie czynna od godziny 8.00 rano - mówi Justyna Jaskulska, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.
 


Porządek

12 listopada dniem wolnym nastąpią również zmiany w odbiorze śmieci. Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, do którego należą gminy Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec i Pępowo informuje, że w poniedziałek, w związku z ustanowieniem dnia wolnego od pracy, odpady komunalne nie będą odbierane.

Odpady te zostaną odebrane w poniedziałek 19 listopada. W sytuacji gdy pojemność pojemnika na śmieci okaże się zbyt mała, dodatkowe odpady należy zgromadzić w workach obok pojemników na odpady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE