Reklama

Certyfikat otrzymali jako pierwsi

Opublikowano:
Autor:

Certyfikat otrzymali jako pierwsi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu doskonale wie, jak ważne jest zdrowie. Od kilku lat, sumiennie wdrażają w życie ważne zasady. W piątek, 16 grudnia, w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość prezentująca dorobek szkoły, która aktualnie ubiega się o przyjęcie do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Ideą programu Szkoła Promująca Zdrowie jest tworzenie szkoły zdrowej, bezpiecznej i przyjaznej, zapewniającej wszechstronny rozwój placówki. Szerzy się wiedzę na ten temat i podejmuje prozdrowotne działania przez całą społeczność szkolną. Gostyńska „dwójka” przystąpiła do programu SzPZ w roku szkolnym 2010/11. Odtąd konsekwentnie realizuje działania zgodne z założeniami programu. - W roku szkolnym 2012/13 SP2 jako pierwsza placówka w Gostyniu otrzymała certyfikat przynależności do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Obecnie szkoła ubiega się o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie – mówi Maria Pazoła, nauczycielka i koordynatorka działań.

 

Spotkanie uświetniła barwna, dynamiczna i pełna humoru część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali, na czym polega zdrowy styl życia. Jak dokonywać „zdrowych” wyborów doradzali publiczności m. in. bohaterowie znanej baśni „Jaś i Małgosia”. Widzowie zobaczyli też ducha oraz byli świadkami „bitwy” warzyw i owoców, zakończonej oczywiście remisem. Nie zabrakło piosenek, układów tanecznych oraz gimnastyki.

Więcej w kolejnym wydaniu Życia Gostynia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE