Reklama

Cały czas wzrastamy, ale pamiętamy o swoich korzeniach

Opublikowano: sob, 19 paź 2019 17:29
Autor:

Cały czas wzrastamy, ale pamiętamy o swoich korzeniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Symbolicznie sadzonki drzew posadzili pracownicy firmy Mondi Simet wzdłuż jednej z alei w Piaskach, która przyjęła firmową nazwę. Akcja była związana z 50-leciem przedsiębiorstwa Simet.

Pierwotnie Spółdzielnia Inwalidów Przemysłu Metalowego powstała w 1969 r. W 1997 roku przekształciła się w spółkę akcyjną, co było związane z poszukiwaniem nowych rynków zbytu i chęcią dynamicznego rozwoju. Wtedy też powzięto decyzję, że firma mająca swoją siedzibę w Grabonogu zajmie się produkcją opakowań tekturowych. Kolejny milowy krok przyszedł w 2016 roku, gdy Simet wszedł w skład giganta papierniczego Grupy Mondi. Tak powstało Mondi Simet.

W czwartek, 17 października około 70 osób z załogi firmy, w tym wójt Wiesław Glapka i dyrektor zakładu Krzysztof Jakubowski wkopało 50 klonów kulistych.

Większość naszych opakowań jest produkowana z makulatury. Jednak około 20 procent pochodzi z wycinki drzew. Dlatego nasunął nam się taki pomysł, że jeżeli są wycinane drzewa, z których my produkujemy opakowania, to należałoby posadzić inne w zamian – tłumaczy Jolanta Karaś, kierownik działu personalnego. Odsłonięto także tabliczkę z nazwą alei Mondi Simet.

Władze przedsiębiorstwa podkreślają, że jest ono silnie „zakorzenione w Piaskach, a właściwie w Grabonogu”. Ponad 80% pracowników pochodzi z tych terenów i powiatu gostyńskiego.

– Można powiedzieć, że nasze życie tutaj się toczy. Cały czas wzrastamy, ale pamiętamy o swoich korzeniach. To jest dla nas bardzo istotne, 50 lat minęło bardzo szybko. Mamy nadzieję, że nasza firma jeszcze długo będzie istniała na tym rynku – dodają władze Mondi Simet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE