Reklama

Będziemy wspólnie ustanawiać rekord Polski na WOŚP

Opublikowano: sob, 21 gru 2019 16:12
Autor:

Będziemy wspólnie ustanawiać rekord Polski na WOŚP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Gostyń już za kilka tygodni będzie grał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 29.! Chociaż w 2020 r. zaplanowano 28 finał tej wielkiej akcji. Wśród gostyńskich organizatorów Orkiestry pojawił się pomysł na ułożenie największego „serducha” WOŚP. Tym samym ma to być ustanowienie rekordu Polski. Na kartoniki "dla serducha" możemy się wspólnie zrzucić.

Zaplanowano, że Gostyń tym razem będzie sercem WOŚP, a serducho wielkości ok. 400 m2 ma zostać ułożone przez wszystkich chętnych w dniu ogólnopolskiego finału (12 stycznia 2020 r.) w hali sportowej ZSO w Gostyniu.

Serce ma powstać z 20 000 pudełek kartonowych – skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Ale już dziś można dołożyć się do pudełek po złotówce lub jej wielokrotności. Zrzutka organizowana jest po to, aby cała zebrana kwota mogła być później przekazana - za pośrednictwem Stowarzyszenia „DZIECKO”, współorganizatora gostyńskich finałów - na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Co ważne: zrzucający się na pudełka, będą mogli je odebrać po skończonej akcji. Pozostałe nieodebrane pudełka – skarbonki zostaną podarowane wszystkim uczniom szkół i przedszkolakom z terenu powiatu gostyńskiego. Będzie można do nich zbierać np. na kolejny finał WOŚP - informuje Mirosław Sobkowiak ze Stowarzyszenia „Dziecko”, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła „Akcja dla serca”, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc itp.

Mirosław Sobkowiak przypomina, że co prawda jest to już 28. Finał WOŚP - największej akcji charytatywnej w Polsce i na świecie, ale Gostyń będzie grał po raz 29.!

- Bo rok przed pierwszym finałem w 1992 r. w Gostyniu odbył się koncert „Od flamenco do rocka” i zbiórka, z których cały dochód został przelany na konto jeszcze wtedy nieznanej szerzej Fundacji WOŚP - mówi Mirosław Sobkowiak.

 

Organizatorzy akcji Gostyń sercem orkiestry zapraszają do włączenia się w to działanie. Na pudełka potrzebne do „wielkiego serducha” można się składać na stronie zrzutka.pl. Link TUTAJ https://zrzutka.pl/axumh8

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE