Reklama

Będzie zarabiał więcej

Opublikowano:
Autor:

Będzie zarabiał więcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Ustalenie wysokości wynagrodzenia burmistrza gminy Gostyń - tego dotyczył projekt pierwszej uchwały, jakim zajęli się gostyńscy radni podczas obrad, otwierających nową kadencję, 22 listopada.Burmistrz Jerzy Kulak, po ukonstytuowaniu się rady miejskiej, odczytał ślubowanie: - Obejmując urząd burmistrza Gostynia uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.
 

Później przewodniczący rady Mirosław Żywicki poprosił radnych o przegłosowanie zmiany porządku obrad, ze względu na to, że rada się ukonstytuowała i mogła podejmować uchwały ( o tym czytaj TUTAJ). Postanowiono kuć żelazo póki gorące i zaproponowano wprowadzenie do programu nowego punktu, dotyczącego ustalenia wysokości wynagrodzenia na stanowisku burmistrza Gostynia. Nie wszystkim tak szybki obrót sprawy się spodobał. Za zmianą porządku obrad i wprowadzeniem nowego punktu nie zagłosował radny Piotr Radojewski. - Wolałem wstrzymać się od wprowadzenia tej uchwały ponieważ wydawało mi się, że łatwiej byłoby, aby wcześniej tego typu projekt uchwały przeszedł przez komisje, gdzie można byłoby uzyskać dodatkowe informacje - wyjaśnił.

Ale kiedy przyszło do przegłosowania projektu uchwały, radny Radojewski podniósł rękę „za”. Obecnym wytłumaczył swój krok bardzo szczegółowo.

- Mieszkańcy bardzo wysoko ocenili w wyborach prace burmistrza. Akceptacja była bardzo duża. To dla mnie istotne. Drugi powód: słyszałem bardzo niewiele głosów, żeby praca burmistrza była odbierana negatywnie. Po trzecie - przez ostatnie kilka lat miałem kontakt - w stosunkowo niewielkiej przestrzeni - z pracą urzędu miejskiego oraz burmistrza. Bardzo wysoko oceniam zarówno współpracę z urzędnikami, jak i burmistrzem - powiedział Piotr Radojewski.
 

Ostatecznie projekt uchwały, dotyczącej uchwalenia wysokości wynagrodzenia na stanowisku burmistrza Gostynia poparło 21 radnych. Na jego podstawie miesięczna pensja Jerzego Kulaka wzrosła mniej więcej o 50 zł i wynosi (wraz z dodatkami funkcyjnym, specjalnym, za wieloletnią pracę) 10 092 zł brutto - w tym zasadnicze - 4 800 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE