Reklama

Baśnie z pomysłem

Opublikowano:
Autor:

Baśnie z pomysłem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Swojej szerokiej wyobraźni użyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Szkoły MIKRON w Łodzi pt. Baśnie, naturalnie! Rozstrzygnięto go 22 grudnia 2016 roku podczas przedświątecznego spotkania w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.


Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zadanie uczestników artystycznej rywalizacji polegało na przedstawieniu w oryginalny sposób treści dowolnej baśni świata w formie kompozycji płaskiej, wykonanej na kartonie formatu A3. Do wykonania pracy należało wykorzystać materiały naturalne, takie jak: patyki, kamyczki, muszelki, pióra, nasiona, suszone owoce, kasztany, żołędzie, trzcina, orzechy, liście, kora, makaron, przyprawy itp. Na konkurs wpłynęło 11 ilustracji: 7 plastycznych interpretacji baśni autorstwa uczniów klas I-III oraz 4 prace wykonane przez uczniów klas IV-VI. Jury, w skład którego weszły Dobrochna Błażejczak, Dorota Dymarska i Grażyna Hadryan, biorąc pod uwagę pomysłowość, zastosowaną technikę, spójność, wrażenia artystyczne i walory estetyczne, dokonało oceny w dwóch kategoriach wiekowych. Decyzją komisji konkursowej I nagrodę w młodszej grupie wiekowej otrzymali - ex aequo - Jan Figielek z klasy IIc oraz Patryk Gabryelczyk z klasy IIIa. Pierwszy z chłopców zinterpretował angielską baśń ludową pt. „Trzy małe świnki”, natomiast drugi „Dziewczynkę z zapałkami” Hansa Christiana Andersena.

Laureatkami II nagrody zostały: Antonina Regulska z klasy IIb, która przedstawiła w formie kolażu „Małą syrenkę” duńskiego baśniopisarza oraz Malwina Czapracka z klasy IIIb - autorka ilustracji do „Brzydkiego kaczątka”. III nagrodą uhonorowana została Marika Kędzia z klasy IIIb za wykonanie kompozycji nawiązującej do „Calineczki”.
Jury postanowiło ponadto wyróżnić prace dwóch uczennic. Były to Marianna Lisiak z klasy IIIb i Aleksandra Siekierkowska z klasy IIIb; dziewczęta zilustrowały „Czerwonego Kapturka” oraz „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”. W starszej grupie wiekowej jury nie przyznało nagród ani wyróżnień.

Fundatorem nagród i dyplomów dla laureatów konkursu była Rada Rodziców przy Samorządowym Zespole Szkół w Pogorzeli. Nagrodzone prace prezentowane są w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pogorzeli. Zwycięskie dzieła zostały sfotografowane i zgłoszone w postaci elektronicznej do etapu ogólnopolskiego. Ogłoszenie jego wyników nastąpi 15 stycznia 2017 roku. Wszystkie przesłane kompozycje można będzie zobaczyć w konkursowej galerii pod adresem: www.basnie-naturalnie.blogspot.com.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE