Reklama

Bajeczne kieliszki! Powstało niesamowite rękodzieło

Opublikowano:
Autor:

Bajeczne kieliszki! Powstało niesamowite rękodzieło - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie już po raz trzeci odbyły się bezpłatne warsztaty rękodzieła świątecznego.

Zainteresowanie warsztatami było spore, udział chciały w nich wziąć także osoby spoza gminy. Liczbę miejsc trzeba było ograniczyć. Ostatecznie do prac przystąpiło prawie sześćdziesiąt pań i jeden pan. Najmłodsza uczestniczka miała sześć lat i poradziła sobie równie dobrze, jak dojrzałe kobiety. W zajęciach udział wzięło także sporo gimnazjalistek, przedstawicielki kół gospodyń oraz panie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracownice urzędu gminy.

- Jak zawsze warsztaty poprowadziła niezastąpiona pani Monika Rolnik z asystą córki. Przy okazji warsztatów można było zakupić rękodzieła pani Moniki. Tym razem zrezygnowała z techniki decoupage’u, którą praktykowała już dwukrotnie na zajęciach w GOK-u i prawdopodobnie została już dobrze opanowana przez mieszkanki gminy – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK.

W piątkowy wieczór celem prac było stworzenie lampionu z kieliszka na papierze ryżowym. Choć panie, które już uczestniczyły w warsztatach, znały metodę, dzięki której szybko pracowały, warsztaty przeciągnęły się do godziny 22.

W przerwie uczestnicy zostali poczęstowani piernikami i ciepłymi napojami. Panie, którym się nieszczególnie spieszyło, mogły także pozwolić sobie na uzupełnienie nogi kielicha złotolem lub srebrzykiem. Efektem prac były niesamowite rękodzieła. Wszystkie wykonane kieliszki uczestnicy zabrali ze sobą do domu.


Warto uczestniczyć w świątecznych warsztatach organizowanych przez GOK, bo nadają one świątecznego klimatu – z głośników sączą się piosenki w tematyce bożonarodzeniowej. Tego typu zajęcia odrywają od przedwigilijnych prac, a także kształcą warsztat twórczy mieszkańców. Niejedna uczestnika była zaskoczona swoimi zdolnościami manualnymi oraz potencjałem, który tkwił w niej dotąd niewydobyty. Poza tym można miło spędzić czas w sympatycznym gronie i oczywiście stworzyć ozdobę do domu lub sprezentować ją komuś pod choinkę – podkreśla Leszek Żelazny
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE