Reklama

Aplauz publiczności na zakończenie muzycznej bajki

Opublikowano: śr, 10 kwi 2019 14:41
Autor:

Aplauz publiczności na zakończenie muzycznej bajki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

To była przede wszystkim inicjatywa dzieci, ich samozaparcie i chęci. Po trzech latach chcieli ponownie wejść do Krainy Oz. Siódmoklasiści z gostyńskiej „Piątki” namówili wychowawczynię - Ewę Kuśnierek na wspólne przygotowanie muzycznej bajki. Wyszło rewelacyjnie. Szkolna premiera odbyła się wczoraj (9.04) w hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu.

Trybuny pełne były widzów, chętni do obejrzenia zasiedli też bezpośrednio przed „sceną”. Przed publicznością pokazał się szkolny chór „Zaczarowana melodia”, obok przygotowana była orkiestra, której członkowie to przede wszystkim rodzice chórzystów. Twórcy muzycznej bajki dla dzieci „grali „na żywo”, dbając o wysoki poziom przedstawienia. Role aktorskie rozdano uczniom klasy VII.

W kulisach było gwarno, radośnie, aktorzy-amatorzy podekscytowani i trochę stremowani. Ale uśmiechnięci. Odważnie wychodzili, aby odegrać poszczególne sceny, związane z przygodami Dorotki i jej przyjaciół w Krainie OZ, nie okazywali tremy. Tę mieli, ale mijała po kilku wypowiedzianych zdaniach i odpływali.

- Uczniowie mojej klasy, 3 lata temu na Dniach Gostynia wystawili bajkę pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Później pragnęli wystąpić ponownie. Po pewnym czasie ukazała się animowana bajka pt. „Powrót Dorotki” i postanowiliśmy, że wspólnymi siłami zrobimy to na deskach szkolnych. I się udało - skomentowała Ewa Kuśnierek, reżyser przedstawienia.

Nad występem z uczniami pracowała od pół roku.

- Dzieciaki zostawały po lekcjach, ćwiczyliśmy role, teksty piosenek. Chętnie przychodzili na próby, nie było namawiania, zmuszania do nauki kwestii, tekstów. Sami się dopytywali, domagali prób. Było to dla nich coś ważnego. I powiem szczerze, że ponownie to wydarzenia bardziej ich zintegrowało. Było to ich wspólna praca i dbanie o jak najlepszy efekt końcowy - podsumowała Ewa Kuśnierek. Podkreśliła, że przygotowania wzbudzały, jak zawsze wiele, radości. - Ale to była przede wszystkim inicjatywa dzieci, ich samozaparcie i chęci. Bo to uczniowie chcieli sami, żeby ta bajka została wystawiona - dodała reżyserka i twórczyni. Efekty pracy siódmoklasistów i chórzystów szkolnych doceniła publiczność. Twórcy muzycznej bajki otrzymali gromkie brawa, w hali rozległy się głośne wiwaty na cześć występujących. A w kuluarach aktorzy i twórcy przyjmowali gratulacje z serdecznymi uściskami od rodziców, rodzeństwa przyjaciół i znajomych.

Dumna z uczniów i ich instruktorki była też dyrektor szkoły Katarzyna Smektała. - Są świetni. Podoba mi się to, że oni to zrobili jako cała klasa, cały zespół. I jeszcze do tego rodzice zaangażowani zostali rodzice - powiedziała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE