Reklama

Akcja Znicz. Jak uniknąć zawirowań w rejonie cmentarzy?

Opublikowano:
Autor:

Akcja Znicz. Jak uniknąć zawirowań w rejonie cmentarzy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W czwartek przypada 1 listopada – Wszystkich Świętych. W rejonach cmentarzy ruch będzie wzmożony. Policja apeluje o ostrożność i informuje o działaniach pod nazwą „Znicz”, polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa.

 

W powiecie gostyńskim Akcja Znicz rozpoczęła się 31 października o godz. 6.00, a zakończy 4 listopada, o godz. 24.00. To właśnie w tym czasie spodziewamy się natężonego ruchu na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Policja prosi o stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy, którzy będą kierować ruchem.

- Apelujemy do mieszkańców, żeby w miarę możliwości w rejony cmentarza udali się pieszo, czy też komunikacją miejską. Spowoduje to na pewno mniejszy ruchu, mniejsze utrudnienia. Kierowcy też muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na pewno będą oczekiwali w korkach. Policjanci będą robić wszystko żeby te utrudnienia były jak najmniejsze – zapewnia asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy gostyńskiej policji.

Warto się rozglądać. Organizacja ruchu w tych dniach nieco ulegnie zmianie.

  • W Gostyniu będą wyznaczone dodatkowe parkingi przy drodze w kierunku Grabonogu. Przy tej samej drodze (aż do krzyżówki na Podrzecze) od dziś do 2 listopada obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania.
  • Na drodze gminnej prowadzącej od cmentarza w Strzelcach Wielkich do Grabonogu zostanie wprowadzony znak informacyjny „droga jednokierunkowa” w dniu 1 listopada od godz. 8.00 do 24.00.
  • Przy drodze powiatowej prowadzącej od drogi krajowej nr 12 do klasztoru na Świętej Górze utworzony zostanie doraźny parking dla około 100 samochodów osobowych.
Aktualizacja, godz. 12.00:

Urząd Miejski w Gostyniu przypomina, że mieszkańcy gminy, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Tego dnia uruchomiony zostanie specjalny kurs – zgodnie z rozkładem jazdy – linia nr 18. Niezależnie od dodatkowego autobusu działać będzie komunikacja miejska według rozkładu jazdy na soboty, niedziele i święta.

Na gostyńskim cmentarzu oraz na parkingu przy ul. Czereśniowej czynne są sanitariaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE