Reklama

„...Aby zawsze dostrzegać człowieka” premiera filmu o bł. E. Bojanowskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

 „...Aby zawsze dostrzegać człowieka” premiera filmu o bł. E. Bojanowskim - Zdjęcie główne

bł. Edmund Bojanowski ma swoje stałe miejsce w Piaskach | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W czwartek 24 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu odbędzie się premierowa projekcja filmu o błogosławionym Edmundzie Bojanowskim. Pokaz będzie połączony z etiudą teatralną i podsumowaniem „Roku Bojanowskiego”.

Już dziś, w czwartek 24 marca odbędzie się premierowy pokaz filmu przygotowanego przez Fundację „Miejsce moje” poświęconego błogosławionemu Edmundowi Bojanowskiemu, jego działalności. Pokaz  filmu pt.  „...Aby zawsze dostrzegać człowieka” odbędzie się w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu, w gminie Piaski.

- Film jest pomocą dydaktyczna dla nauczycieli i uczniów, ma inspirować, zachęcać do wszelakich działań społecznych – mówi Sebastian Nowak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. - Przy tej okazji promujemy słuchowisko nagrane z okazji 150. rocznicy śmierci bł. E. Bojanowskiego. Będzie też tam krótki event teatralny w reżyserii Janusza Dodota w wykonaniu Galerii Teatr z Kościana.

Jest również przygotowany konspekt lekcji związanych z zagadnieniem działań charytatywnych – do pobrania na stronie fundacji Miejsce Moje. Natomiast słuchowisko udostępniono na kanale YouTube ośrodka kultury w Piaskach TUTAJ.

- Na kameralne spotkanie zapowiedziała się już delegacja samorządowa z Dębicy, przyjeżdżają na kilka dni z oficjalną wizytą – dodał S. Nowak - Nadal czekamy na potwierdzenie, czy pojawią się też władze samorządowe z Lubonia.

Obie te miejscowości są żywo powiązane z osobą błogosławionego E. Bojanowskiego. W Dębicy rezydują Siostry Służebniczki Dębickie, a w Luboniu- Siostry Wielkopolskie.

Czwartkowe spotkanie jest także okazją do podsumowania rocznicowego roku bł. Edmunda Bojanowskiego w 2021. Zaproszenie otrzymali wszyscy zaangażowani w organizacje działań rocznicowych. Ilość miejsc jest ograniczona, więc obowiązują bezpłatne wejściówki.

Organizatorami spotkania są Fundacja „Miejsce Moje”, Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach oraz Gmina Piaski.

 

O tzw. "Edmundach" czyli tytułach Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego za rok 2021 przeczytacie w TYM artykule.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy