Reklama

Aby wspólnie kolędować i cieszyć się dobrą nowiną

Opublikowano:
Autor:

Aby wspólnie kolędować i cieszyć się dobrą nowiną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu przygotował bożonarodzeniowe jasełka.

Takie przedstawienie, a także samodzielnie przygotowane ozdoby, potrawy i wypieki stały się już tradycją u podopiecznych i pracowników ŚDS. Od 20 lat spotykają się z rodzinami uczestników w szczególnej, świątecznej atmosferze.

W środę 19 grudnia, do świetlicy spółdzielni mieszkaniowej zaprosili gości, aby wspólnie kolędować i cieszyć się dobrą nowiną. - To najcudowniejsze dni w roku, wszyscy na nie czekamy. Czekamy na wieczerzę przy choince, biały opłatek i życzenia. Czekamy na wigilijny nastrój nocy, na pasterkę. Oczy nasze przyciągają żłóbek, a w nim dzieciątko, owinięte w pieluszki i złożone na ścianie - zaczęli jasełka aktorzy-amatorzy ze ŚDS w Gostyniu. Zachęcali też widzów do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Ci nie żałowali głosów, wywołując rodzinną, świąteczną atmosferę.

Spotkanie, którego organizatorami byli podopieczni i pracownicy środowiskowego domu miało przypomnieć, ze okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach zmartwieniach. - Jest to okazja do umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań, oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. Wtedy wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje, a w domach pachnie piernikiem - mówiła Violetta Skorupska.

Uczestnicy jasełkowego spotkania złożyli sobie serdeczne życzenia "świętego spokoju w te święta", po czym spróbowali przyrządzonych dań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE