Reklama

80-letnia pani Izabela czeka na pomoc

Opublikowano: pon, 25 lis 2019 13:46
Autor:

80-letnia pani Izabela czeka na pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

80-letnia pani Izabela to jedna z bohaterek tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Nadal czeka na ludzi, którzy zechcą jej pomóc. Może to będziesz właśnie ty? Przeczytaj jej historię.

 

Pani Izabela przez kilkadziesiąt lat pracowała w służbie zdrowia i opiekowała się dziećmi. Niestety, jej mąż zmarł wiele lat temu, a ona sama podupadła na zdrowiu. Kobieta przeszła nieudaną operację kręgosłupa, ze względu na ulokowany na nim guz, od tego czasu nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Zmaga się także z chorobą serca i nadciśnieniem. W codziennym życiu pomaga jej opłacana przez nią opiekunka i dzieci, które czasami ją odwiedzają, ale nie wspomagają matki finansowo. Kobieta utrzymuje się z emerytury i zasiłku pielęgnacyjnego (łącznie 1700 zł). Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania, na życie pozostaje jej ok. 267 zł miesięcznie. Ponadto, ze względu na niedawne zalanie mieszkania sąsiadów, pani Izabela została zobowiązana do pokrycia kosztów remontu w kwocie 10 000 zł.

Pomimo trudności, stara się pozostać jak najbardziej niezależna. Kobieta opłaca opiekunkę i stara się nie niepokoić dzieci własnymi problemami. Dawniej uwielbiała szydełkować, jednak, ze względu na niesprawne ręce, obecnie nie jest to możliwe. W wolnych chwilach seniorka uwielbia czytać książki i rozwiązywać krzyżówki.

Jej kluczowym potrzebami są: łóżko rehabilitacyjne, żywność trwała i środki czystości. Więcej TUTAJ.

Jak sprawdzić, kto aktualnie znajduje się na liście potrzebujących? Wejdź na szlachetnapaczka.pl, kliknij w zakładkę "wybieram rodzinę", okreś województwo, powiat i kompletuj paczkę!  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE