Reklama

Wstępny nabór do gostyńskich przedszkoli zakończono. Wpłynęło 140 wniosków więcej

Opublikowano: śr, 10 mar 2021 16:41
Autor:

Wstępny nabór do gostyńskich przedszkoli zakończono. Wpłynęło 140 wniosków więcej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Na rok szkolny 2020/2021 dostępnych było 301 miejsc w przedszkolach miejskich i oddziałach funkcjonujących w szkołach w gminie Gostyń. W wyznaczonym terminie rodzice złożyli 441 wniosków o przyjęcie dzieci do tych placówek.

Reklama

W gminie Gostyń zakończyła się wstępna rekrutacja dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych, funkcjonujących przy szkołach podstawowych. Na rok szkolny 2020/2021 dostępnych było 301 miejsc. 

W wyznaczonym terminie rodzice złożyli 441 wniosków do przedszkoli miejskich w Gostyniu oraz oddziałów przedszkolnych w gostyńskiej „jedynce”. To znacznie więcej, niż wolnych miejsc. Czy można mówić, że 140 maluchów nie skorzysta z wychowania przedszkolnego w gminnych placówkach? Niekoniecznie tak musi być.

- Na miejsca powstałe w wyniku nie podpisania przez rodziców dzieci zakwalifikowanych „Potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola” ogłaszany jest nabór uzupełniający, zgodnie z zarządzeniem burmistrza (...) - informuje Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty gostyńskiego magistratu.

Często zdarza się tak, że rodzice składają wnioski do 2, 3 a nawet 4 przedszkoli, w tym niepublicznych. Ostateczna liczba wolnych miejsc w placówkach będzie znana dopiero po podpisaniu przez nich wyżej wymienionego dokumentu. 

Jeżeli dziecko nie zostanie przyjęte do wybranego przedszkola, to jeszcze nie koniec szans na jego pobyt w tego typu placówce.

- Mamy obowiązek w możliwie jak najszybszym terminie wskazać inne wolne miejsce zapewnienia wychowania przedszkolnego na terenie gminy - mówi naczelnik Aldona Grześkowiak.

W dniach 25-29 marca zostanie ogłoszony nabór uzupełniający.

 W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 w pierwszej kolejności obowiązują kryteria ustawowe.

- W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na I etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na II etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, czyli gminę - wyjaśnia naczelnik Aldona Grześkowiak.

Gmina szacuje, że miejsc w przedszkolach będzie potrzebnych dla około 30 dzieci. Jeśli rodzicom będzie trzeba wskazać inne przedszkole niż to, do którego wniosek złożyli, może to być placówka w Kunowie - tam jeszcze są wolne miejsca.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy