reklama

Prosty patent na szybkie i smaczne pierogi

Opublikowano:
Autor:

Prosty patent na szybkie i smaczne pierogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Podstawą idealnych pierogów jest ciasto. To ono przyczynia się do wszelkich problemów podczas lepienia, gotowania i wyciągania. A i późnień doznań smakowych. I ciasto jest też przyczyną postrzegania pierogów jako czasochłonnego obiadu. Natomiast wystarczy dobra mąka, odpowiednie wyrabianie ciasta i farsz wedle uznania.

 

Podstawą pierogów mąka

Kluczem do ciasta, które będzie idealnie sprężyste i nie będzie twarde jest mąka. Jaka mąka na pierogi jest najlepsza? Według znawców tematu najlepiej sprawdza się mąka typ 450, 500. Mąki  tego typu cechuje niska zawartość minerałów i witamin, są idealne do lekkich wyrobów. W tym do pierogów.

 

Ciasto z ciepłą wodą czy letnią?

Przepisów na ciasto pierogowe jest bardzo dużo. Jedni zaparzają mąkę, wlewając gorącą wodę, inni dodają jajko, olej bądź masło. Spokojnie do pierogów można dodać letnią wodę. Wlewamy ją do miski, dodajemy sól i kilka kropli oleju. A następnie powoli wsypujemy mąkę, mieszając drewnianą łyżką. W misce ciasto mieszamy do momentu, aż zacznie odchodzić od ścianek. Kolejny krok to wyrabianie ciasta na stolnicy. Ciasto wyrabiamy do momentu, gdy zaczyna odchodzić od rąk. Kiedy ciasto jest właściwie wyrobione? Zazwyczaj wystarczy około kwadrans. Możesz to też sprawdzić, przecinając ciasto na pół, jeśli nie ma grudek, zaś są niewielkie dziurki, a ciasto jest elastyczne, to znaczy, że jest dobrze wyrobione.

 

Gotowanie pierogów

Podstawowe pytanie brzmi: jak długo gotować pierogi? Wrzucamy je do osolonego wrzątku. Czekamy aż pierogi wypłyną na powierzchnie i gotujemy je jeszcze około 3 minut. W przypadku pierogów mrożonych, swoich bądź kupionych, dołóż jeszcze około 3 minut. Gotujące się pierogi mieszamy drewnianą łyżką, metalowa może rozciąć ciasto. Często popełnianym błędem jest wyciąganie pierogów na durszlak i później walka z nimi przy serwowaniu na talerze. Pierogi szybko się sklejają, dlatego najlepiej od razu układać je na talerzach bądź też wrzucić na patelnię z rozgrzanym tłuszczem. Co zależy już od upodobań i rodzaju pierogów.

 

Tradycyjne pierogi

Pierogi są naszym daniem narodowym, najpopularniejsze wypełnia farsz z mięsa, kapusty z grzybami bądź owocowy. Tradycyjny przepis na pierogi z mięsem na fotoprzepis.pl. Popularne są również ruskie pierogi, ale farszem może być wszystko, co nam smakuje. W górach do farszu składającego się z ziemniaków, dodaje się oscypka. Ciasto można wypełnić białym serem, jagnięciną, dorszem, szpinakiem, ciecierzycą.

Samodzielne przygotowanie pierogów nie jest trudne, wystarczy trochę chęci i dobrych składników. A jest to tyle wdzięczne danie, że można ich zrobić więcej, zamrozić i wyciągać, obiad w kilka minut gotowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE