Reklama

Chcesz nadal dostawać 500+? Koniecznie złóż nowy wniosek

Opublikowano: 6 kwietnia 2021 11:38
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Życia Gostynia

Chcesz nadal dostawać 500+?  Koniecznie złóż nowy wniosek - Zdjęcie główne

Gostyń. Nowe wnioski na świadczenie 500+ | foto Archiwum Życia Gostynia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Przypominamy, że tym roku następuje ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Reklama

O ile w zeszłym roku rodzice i opiekunowie nie musieli składać żadnych wniosków, by utrzymać ciągłość wypłat z tytułu 500+,  w tym jest to warunek konieczny.

- Tylko złożenie odpowiedniego dokumentu do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - podkreśla Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Co ważne, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres w terminie do 30 kwietnia, jego przyznanie oraz wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca. Im szybciej dopełnimy formalności, tym lepiej. 

Jak i kiedy możemy składać wnioski o przyznanie świadczenia?

Drogą elektroniczną już od 1 lutego, za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Natomiast tradycyjnie, poprzez wizytę w odpowiednim urzędzie - już od 1 kwietnia. W dobie pandemii korzystanie z internetowej ścieżki jest na pewno bezpieczniejsze i właściwie nie powinno sprawiać trudności.

- Szacujemy, iż połowa wnioskodawców skorzystała na dzień dzisiejszy z możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną – wyjaśnia Honorata Grzemska zastępca kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu.

Podkreśla też, że nadal można składać wnioski online, a nie tylko osobiście. Cała procedura przyznawania świadczeń idzie sprawnie, nie należy się spodziewać opóźnień w przyznawaniu zasiłku.

- Wnioski są rozpatrywane na bieżąco – uspokaja pracownica gostyńskiego MGOPS- u.

Zasiłek wychowawczy "500+" jest przyznawany wszystkim dzieciom od chwili narodzin do ukończenia 18 roku życia. Łącznie, od kwietnia 2016 roku do końca 2020 roku, do polskich rodzin trafiło ponad 134 mld zł. Jak to wygląda w gminie Gostyń?

- W ostatnim okresie świadczeniowym tj. od 1 lipca 2019 r. do 31 marca 2021 r. wypłacono środki w wysokości 56.415.908,16 zł – wylicza Honorata Grzemska. - Wypłacamy świadczenia wychowawcze średnio dla 5.400 dzieci miesięcznie – dodaje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.