Reklama

Problem wyblakłych znaków

Opublikowano: 25 października 2018 10:58
Autor: Anna Twardowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria

Reklama

Czy kierowca musi respektować znak drogowy, który już dawno nie spełnia swoich wymogów, czyli po prostu stracił kolor? Wszystko zależy od sytuacji. Widząc wyblakły znak, warto zgłosić to zarządcy drogi lub na policję.

 

Na obecność funkcjonariusza policji liczył radny Eugeniusz Paszkowski podczas jednego ze spotkań rady. Chciał skierować do niego pytania, dotyczące interpretacji poszczególnych znaków. Niestety, nie było obecnego przedstawiciela policji. - Gdy np. jest zakaz postoju, ale nie ma czerwonej obwódki, jest ona pomarańczowa, czy szara, wyblakła, czy wolno tam stawać? Zgodnie z prawem o ruchu drogowym ten znak nie spełnia swoich wymogów. Można karać na tych znakach? Z drugiej strony, jeździ tędy policja, drogówka, niech zwrócą uwagę o wymianę – mówił radny. 

Rzecznik prasowy gostyńskiej policji zauważa, że trudno tu generalizować, każdy przypadek jest inny. - Jeżeli mamy wykroczenie, to policjant na miejscu podejmuje decyzję, czy pouczyć, czy ukarać danego kierowcę. Z kolei kierowca nie musi się zgadzać z policjantem, ma prawo odmowy przyjęcia mandatu i wówczas to sąd rozstrzyga sprawę – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. 

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Takiej nagrody jeszcze nie otrzymali.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Jasiu

    Mam rozumieć że w Pogo jest wszystko w jak najlepszym porządku skoro pan radny widzi takie "problemy"......

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

    LOL

    To dobrze, że chociaż jeżdża bo w Borku to jedynie widać ich pod posterunkiem!!!!

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    roman.

    W POgorzeli to wogole nic nie ma....

  • 2 lata temu | ocena +3 / -0

    Tops

    W gminie Pogorzela to połowę znaków w ogóle nie ma. Niebezpieczne zakręty skrzyżowania itp w ogóle nie są oznakowane i to jest największy problem, niestety Policja jeździ codziennie i udaje że niewidzi tego.