Reklama

Ogólnopolski sukces klasy IIc

Opublikowano: 2 lutego 2021 10:15
Autor: Anna Twardowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozwój i edukacja Po dziewięciotygodniowej przerwie uczniowie klas I-III z entuzjazmem powitali mury swoich szkół. Związana z powrotem do stacjonarnej nauki radość uczniów klasy IIc Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli była tym większa, że 27 stycznia otrzymali nagrody za zwycięstwo w ogólnopolskim projekcie i konkursie edukacyjnym pod nazwą „Szkolne przygody gangu Fajniaków”.

Reklama

W roku szkolnym 2020/2021 do udziału w III edycji projektu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka zaproszeni zostali uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczające do przedszkolnych oddziałów zerówkowych. Łącznie do konkursu przystąpiły 2.144 placówki oświatowe z całej Polski. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji dotyczących wybranego żywiołu natury na podstawie scenariuszy i materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie projektu, udokumentowaniu i opisaniu tych zajęć oraz przesłaniu indywidualnych prac plastycznych dzieci, inspirowanych żywiołami przyrody. Jury oceniało kreatywność przygotowanej pracy plastycznej, widoczny wkład zaangażowania dzieci w jej tworzenie, zgodność pracy konkursowej z tematyką i celem konkursu, skala przedsięwzięcia oraz innowacyjne podejście.

W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IIa i IIc oraz chętni uczniowie klasy IIb z pogorzelskiej podstawówki.

- Dzień ogłoszenia wyników - 17 grudnia 2020 roku - okazał się szczęśliwy dla klasy IIc, która znalazła się w gronie 400 nagrodzonych klas. Warto dodać, iż drugoklasiści z klasy c zostali wyróżnieni również w ubiegłorocznej edycji konkursu – zaznacza Dobrochna Błażejczak, nauczyciel bibliotekarz.

Dodaje, że dla naszej planety wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie były zwycięzcami, dlatego nagrody i dyplomy otrzymali nie tylko wyróżnieni uczniowie klasy IIc, lecz także wszyscy zaangażowani w realizację przedsięwzięcia uczniowie klas IIa i IIb. Upominki ufundowane zostały przez sieć sklepów Biedronka oraz radę rodziców.

- Wszystkim uczestnikom projektu należą się podziękowania i gratulacje za kreatywność, zaangażowanie i wytrwałość – dodaje nauczycielka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.