Reklama

Uczcili Światowy Dzień Kota

Opublikowano: 18 lutego 2021 14:31
Autor: Anna Twardowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozrywka i kultura Pręgowane, marmurkowe, łaciate, białe, rude, czarne, szare, szylkretowe, rasowe i dachowe – wszystkie koty na świecie obchodziły po raz kolejny 17 lutego swoje międzynarodowe święto - Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród nauczycieli i uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli.

Reklama

Tradycja obchodów Światowego Dnia Kota w pogorzelskiej podstawówce ma długą tradycję, sięgającą roku 2010. W roku 2021 ze względu na ograniczenia pandemiczne oraz naukę zdalną w klasach IV-VIII świętowano jednak inaczej niż dotychczas.

17 lutego do obchodów kociego święta włączyli się uczniowie klas Ia, Ib, Ic, IIa, IIb i IIIb. By oddać cześć tym fascynującym zwierzętom, wychowankowie Wiesławy Bolewickiej, Moniki Regulskiej, Doroty Jeleńskiej, Agnieszki Czaprackiej, Doroty Dymarskiej, Urszuli Wojciechowskiej i Eweliny Ostach sami upodobnili się do kotów - dzięki kocim atrybutom, takim jak spiczaste uszy, długie wibrysy, puszyste ogony, ostre pazury i charakterystyczne barwy kociego futra. Pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści wysłuchali również pogadanek i obejrzeli prezentacje multimedialne, dzięki którym wzbogacili swoją wiedzę na temat mruczących czworonogów; wykonali prace plastyczne przedstawiające kociaki oraz kocie maski; wysłuchali baśni i opowiadań, których bohaterami są koty; poznali kocie piosenki; a nawet przygotowali przedstawienie pantomimiczne z kocim motywem.

Światowy Dzień Kota to święto mające na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, przyświeca mu także idea niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka - szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Schroniska oraz rozmaite organizacje działające na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak pomoc ta jest niewystarczająca.

Idea niesienia pomocy kotom jest szczególnie bliska Dorocie Jeleńskiej, która w ramach obchodów Światowego Dnia Kota, pragnąc uwrażliwić swoich wychowanków na trudny koci los, postanowiła zorganizować wraz z uczniami klasy Ic pomoc materialną dla zwierzaków ze schroniska w Dalabuszkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

    Mieszkanka

    PANI AGNIESZKO, BRAWO, BRAWO, BRAWO

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -0

    Henryk W.

    Brawa dla Pani Agnieszki Czaprackiej!