Reklama

Reklama

Oddział wznawia działalność. Będzie mniej „łóżek covidowych”

Opublikowano: czw, 13 maj 2021 11:56
Autor: | Zdjęcie: Facebook Robert Marcinkowski

Oddział wznawia działalność. Będzie mniej „łóżek covidowych” - Zdjęcie główne

Gostyń. Oficjalnie oddział paliatywny w gostyńskim SP ZOZ zaczął działać 18 stycznia 2021 roku. Jednakże ze względu na wzrastająca liczbą zachorowań na COVID-19 podczas trzeciej dali koronawirusa przetaczającej się przez nasz kraj czasowo nie przyjmowano na niego chorych. Teraz, gdy sytuacja uległa znacznej poprawie oddział uruchomiono ponownie | foto Facebook Robert Marcinkowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Medycyna i zdrowie W związku ze zmniejszającą się liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa w całym kraju, w tym także na terenie powiatu gostyńskiego, co ma bezpośredni wpływ na działalność służby zdrowia wkrótce zajdą zmiany w funkcjonowaniu gostyńskiego szpitala. Ponownie otwarty zostanie ważny oddział SP ZOZ, którego zamknięcie wymusiło dotychczasowe obciążenie sprzętu i personelu medycznego zadaniami związanymi ze zwalczaniem COVID-19.

Reklama

W ostatnich dniach wojewoda wielkopolski po raz kolejny wydał decyzję o zmniejszeniu liczby tzw. ,,łóżek covidowych" w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Dało to możliwość władzom gostyńskiego szpitala do przeorganizowania pracy placówki i ponownego otwarcia dla pacjentów oddziału paliatywnego.

Przypomnijmy, że oddział ten funkcjonuje w SPZOZ w Gostyniu od 18 stycznia tego roku, jednak, ze względu na konieczność wyodrębnienia wspomnianych ,,łóżek covidowych”, czasowo nie przyjmowano na niego chorych. Znajduje się na ostatnim piętrze nowo wybudowanego skrzydła szpitala. Jego powstanie jest pokłosiem pozyskania przez powiat gostyński unijnych środków na rozbudowę szpitala.

- Oddział paliatywny jest w pełni przygotowany do świadczenia usług nad osobami przewlekle chorymi, w tym pacjentami nowotworowymi - mówi Justyna Jaskulska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. 

Do dyspozycji pacjentów przygotowano pięć sal trzyosobowych oraz jedną izolatkę. Oddziałem paliatywnym w gostyńskim szpitali kieruje Barbara Smereka – Gacek, specjalista chemioterapii nowotworów, onkologii klinicznej i medycyny paliatywnej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.