reklama

Minikoparki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor:

Minikoparki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partneraMinikoparki, choć zaliczają się do niewielkich maszyn, są niezastąpione na placach budowy. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja i mobilność. To maszyny idealne do prac w trudno dostępnych miejscach. Czym dokładnie jest minikoparka i jakie ma możliwości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!
reklama

Jakie maszyny określane są jako minikoparki?

Minikoparka to kompaktowa maszyna budowlana, której masa nie przekracza 15 ton. Dzięki małym rozmiarom jest idealna do pracy w przestrzeniach o ograniczonej powierzchni, takich jak wąskie działki budowlane. Minikoparka jest zazwyczaj wyposażona w napęd gąsienicowy. Z tego względu wyróżnia się dużą stabilnością, która pozwala na precyzyjne wykonywanie prac ziemnych nawet w trudnych warunkach terenowych. Liczne zalety, jakimi wyróżniają się minikoparki, sprawiają, że znajdują one szerokie zastosowanie w branży budowlanej.

Jak jest zbudowana minikoparka i co ją różni od standardowych koparek?

Minikoparki charakteryzują się solidną konstrukcją. Ich podstawą jest wspomniany już metalowy lub gumowy napęd gąsienicowy, który zapewnia doskonałą przyczepność na różnych rodzajach terenu, od błotnistych po kamieniste. W zależności od modelu mogą być wyposażone w różne rodzaje łyżek, takie jak skarpowe, podsiębierne czy chwytakowe. Dzięki temu z łatwością można je pod tym względem dostosować do rodzaju realizowanych prac.

reklama

Wydajność minikoparki zależy od jej wymiarów, w tym zasięgu ramienia i głębokości kopania, które są znacznie mniejsze w porównaniu do standardowych koparek. Mimo to te maszyny oferują wysoką efektywność pracy w przestrzeniach, gdzie ich większe odpowiedniki nie byłyby w stanie się zmieścić.

Podczas jakich prac sprawdza się minikoparka?

Minikoparki to niezwykle wszechstronne maszyny, które znajdują zastosowanie w przypadku wielu prac budowlanych. Doskonale sprawdzają się podczas wykonywania wykopów pod fundamenty, instalacje wodno-kanalizacyjne czy słupy ogrodzeniowe. Ich kompaktowa budowa umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, które stanowią wyzwanie dla większych urządzeń.

reklama

Minikoparki idealnie sprawdzają się także do przenoszenia ładunków nie tylko na placach budowy, ale także między innymi w branży rolnej. Dzięki możliwości zastosowania różnych łyżek mogą być też wykorzystywane do zrywania nawierzchni przed jej wymianą, kształtowania terenu, a także prac związanych z aranżacją komercyjnych i prywatnych terenów zieleni. 

3 najważniejsze zalety minikoparek

Do głównych zalet minikoparek należy ich mobilność i zwrotność. Dzięki kompaktowym rozmiarom maszyny te mogą wykonywać prace w ciasnych przestrzeniach, takich jak wąskie korytarze budowlane czy podjazdy, zapewniając możliwość łatwego manewrowania w nich. 

reklama

Oprócz tego minikoparka, dzięki swojej niewielkiej masie, zmniejsza ryzyko uszkodzenia terenu. Z tego względu jest dobrym wyborem podczas realizowania prac na obszarach już częściowo zagospodarowanych i użytkowanych. Jej użycie pozwala na przykład zrezygnować z konieczności wykonywania wykopów ręcznie, przyspieszając wykonywanie zaplanowanych zadań w ramach prowadzonej inwestycji bez obaw o zniszczenie skończonych już etapów. 

Minikoparka ze względu na stosunkowo niewielką masę i kompaktowe wymiary jest także łatwa w transporcie. Z powodzeniem można ją przewozić na lawetach czy przyczepach. Dzięki temu koszty są znacznie niższe niż w przypadku standardowych maszyn. 

reklama

Zakup czy wynajem minikoparki - co bardziej się opłaca?

Zalety, jakimi wyróżniają się minikoparki, przekładają się na to, że są coraz częściej wybieranymi maszynami zarówno wśród dużych firm budowlanych, jak i osób realizujących mniejsze, prywatne inwestycje. 

Aby móc z nich korzystać, nie zawsze trzeba jednak decydować się na zakup. Alternatywą jest wynajem minikoparki. To opcja, która przede wszystkim pozwala na elastyczne dopasowanie sprzętu do specyfiki projektu. Dodatkowo przynosi spore oszczędności, gdyż koszty wynajmu są ponoszone wyłącznie wtedy, kiedy maszyna jest faktycznie użytkowana, dzięki czemu „zarabia” na siebie. Oprócz tego wynajem, który na terenie całej Polski oferuje wypożyczalnia minikoparek Renta, zapewnia także dostęp do nowoczesnych modeli, które są regularnie serwisowane. 

Biorąc więc pod uwagę to, że zakup minikoparki wiąże się z wysokimi kosztami początkowymi oraz koniecznością jej przechowywania i konserwacji, co może być w wielu przypadkach problematyczne, wynajem tej maszyny jest zarówno wygodnym, jak i opłacalnym rozwiązaniem. 

Minikoparki to maszyny, których wszechstronność sprawia, że stają się niezastąpionym narzędziem w wielu branżach. Zapewniają szybsze realizowanie prac, przy których zastosowanie standardowych koparek nie jest możliwe ze względu na ograniczoną przestrzeń.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo