Reklama

Jak dobrać szczoteczkę do zębów dla dzieci?

Opublikowano:
Autor:

Jak dobrać szczoteczkę do zębów dla dzieci? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Szczoteczki elektryczne stopniowo wypierają te manualne. Wielu dorosłych regularnie korzysta już tylko z tej formy czyszczenia zębów. Czy jednak szczoteczka elektryczna to dobry pomysł również, by zadbać o higienę jamy ustnej dziecka?

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci — czy to dobry pomysł? 

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci to dobre rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim usprawnia ona codzienne mycie zębów i sprawia, że jest ono maksymalnie efektywne. Dziecko nie musi w szczotkowanie wkładać specjalnie dużo siły. Ponadto szczoteczki elektryczne Oral-B są wyposażone w czujniki nacisku, więc ryzyko, że szczoteczka zbyt mocno będzie obracać się po szkliwie, również zostaje zminimalizowane. Szczoteczki manualne wymagają włożenia w szczotkowanie znacznie więcej wysiłku, co sprawia, że z myciem zębów u dzieci nie jest łatwo. Postrzegają one to zadanie jako nudny i męczący obowiązek. Z pomocą szczoteczki elektrycznej stanie się on nie tylko łatwiejszy i przyjemniejszy, lecz także same zęby okażą się skuteczniej umyte. Do tego elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci często mają bardzo atrakcyjny design, uzupełnione są nadrukami z ulubionymi dziecięcymi bohaterami filmów i bajek, co również wzmacnia motywację, aby pojawić się w łazience. 

Czym powinna się wyróżnia szczoteczka elektryczna dla dzieci? 

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci to dobre rozwiązanie, ale trzeba dokonać odpowiedniego wyboru sprzętu, który damy w dłoń maluchowi. Szczoteczka dla dziecka różni się od tej dedykowanej dla osoby dorosłej przede wszystkim rodzajem włosia. Elektryczna szczoteczka dla dzieci musi być odpowiednio miękka i delikatna, dostosowana do wrażliwych dziąseł i znacznie bardziej podatnego na ścieranie szkliwa. Wybór odpowiedniego włosia w przypadku szczoteczek elektrycznych dla dzieci jest kluczowy. Ważna jest oczywiście również kwestia typu szczoteczki, natomiast zdecydowanie polecane są szczoteczki elektryczne, soniczne stosować można dopiero od ok. 13 roku życia. Nie bez znaczenia będzie również kwestia ciekawego designu. Tutaj wiele zależy od wyborów samego dziecka. Warto wyposażyć go w model z ulubionymi bohaterami filmowymi czy serialowymi. 

Jak wybrać dla dzieci szczoteczki elektryczne — czym się kierować?

Szczoteczka elektryczna dla dzieci zbudowana jest tradycyjnie jak inne szczoteczki elektryczne, posiada więc wymienne końcówki. Istotny jest przede wszystkim zaś właśnie dobór tychże końcówek. Tak jak nie ma jednej końcówki do szczoteczki elektrycznej dla dorosłych, tak nie ma również jednej końcówki do mycia zębów dla dzieci. Szczoteczka elektryczna dla dzieci w wieku 3-6 lat jest nieco inna niż ta dedykowana dla dzieci w przedziale wiekowym 6-13 lat. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby zapewnić czyszczenie delikatne, bezpieczne i oczywiście skuteczne. 

Szczoteczki elektryczne Oral-B przeznaczone dla dzieci podzielone są przede wszystkim z uwzględnieniem kategorii wiekowych: między 3 a 6 lat, 6 a 13 lat, powyżej 13 lat. Jedynie w tym ostatnim przypadku można pomyśleć o zakupie modelu sinicznego. W innym przypadku szczoteczki soniczne nie są polecane, ponieważ wymagają one utrzymania pod odpowiednim kątem, właściwej pracy z urządzeniem. Z tego też powodu dla dzieci polecane są częściej elektryczne szczoteczki do zębów o ruchach rotacyjnych. Dziecku łatwiej się przyzwyczaić do takiej szczoteczki, a jednocześnie gwarantuje ona wysoką skuteczność i sprawia, że czyszczenie codzienne jest efektywne i przyjemne jednocześnie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE