Reklama

Farba do włosów brąz z amoniakiem czy bez?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Farba do włosów brąz z amoniakiem czy bez? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Zabieg upiększający, jakim jest farbowanie włosów, znany jest kobietom na całym świecie. Zdecydowana większość z nas choć raz w życiu zdecydowała się na zmianę koloru swoich włosów lub chociażby nad taką zmianą się zastanawiała. Jest to oczywiście całkowicie zrozumiałe. Koloryzacja włosów to bowiem najszybszy sposób na to, aby o 180 stopni zmienić swój wygląd i styl. To jednak tylko jeden z wielu powodów, dla których kobiety decydują się na zmianę koloru swoich pasm. Niezależnie od tego, w jakim celu zamierzamy przefarbować włosy, musimy wybrać odpowiedni do tego celu produkt. Jaka farba do włosów brąz będzie odpowiednia – z amoniakiem czy bez?

Koloryzacja – czy niszczy włosy?

Zanim przejdziemy do tej części, w której znajdziemy odpowiedź na pytanie, jaka farba do włosów brąz będzie lepszym wyborem, warto zastanowić się nad tym, czy farbowanie w rzeczywistości niszczy włosy? Nie ulega wątpliwości, że to zabieg, który jest dość znaczną ingerencją w strukturę naszych włosów. Wiele jednak zależy od tego, po jaki rodzaj farby sięgniemy i jak często będziemy wykonywać koloryzację. Pasma, które są poddawane farbowaniu zbyt często, zdecydowanie bardziej narażone są na uszkodzenia, stają się przesuszone, sianowate i co ważne, gorzej utrzymują pigment.

Farba do włosów brąz z amoniakiem – czy warto?

Każda farba do włosów brąz i nie tylko zawiera w swoim składzie substancje, które umożliwiają mieszance równomierne pokrycie włosa pigmentem. Niektóre farby zawierają jednak składniki, których działanie polega nie tylko na umożliwieniu pigmentowi pokrycia całego włosa, ale przede wszystkim na wniknięciu do jego wnętrza. Jest to zjawisko dość często spotykane w przypadku farb trwałych, a wspomnianą substancją odpowiedzialną za ten proces jest amoniak.

Amoniak to związek chemiczny, który stanowi połączenie azotu i wodoru, dzięki czemu jest nośnikiem pigmentu we włosach. Powoduje ich rozpulchnienie, a następnie znaczne rozchylenie łusek, dzięki czemu pigment może wniknąć do środka. Amoniak to bardzo toksyczna substancja i choć jej stężenie w farbach do włosów jest naprawdę minimalne, w dalszym ciągu pozostaje dość kontrowersyjnym składnikiem. W trakcie koloryzacji może podrażniać drogi oddechowe, a także stanowić źródło zaczerwienienia, podrażnień, a czasem także silnej alergii skóry.

Jaka farba do włosów bez amoniaku?

Obecność amoniaku w trwałych farbach do włosów blond wpływa niekorzystnie również na same pasma. Ze względu na to, że amoniak rozchyla ich łuski, zmianie może ulec ich porowatość, co ma znaczny wpływ na ich kondycję i wygląd. Również dlatego przy wyborze produktu do koloryzacji warto sięgnąć po farbę do włosów brąz pozbawioną amoniaku.

Czy oznacza to, że farba do włosów bez amoniaku będzie mniej trwała? Nic z tych rzeczy. Amoniak został zastąpiony inną, mniej drażniącą substancją, która również jest w stanie zagwarantować trwały i nasycony kolor bez ryzyka podrażnienia skóry. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się monoetyloaminę, znaną także pod skrótem MEA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE