Reklama

Co daje roller do twarzy? Oto 7 efektów dla skóry i mięśni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co daje roller do twarzy? Oto 7 efektów dla skóry i mięśni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Rolowanie twarzy to od wieków stosowany w chińskiej medycynie, nieinwazyjny zabieg pielęgnacyjny. Wzbogacenie o niego Twojej codziennej rutyny dbania o skórę przyniesie wiele pozytywnych rezultatów. Jeśli marzysz o napiętej, jędrnej cerze o zdrowym kolorycie i pełni blasku, z całą pewnością możesz rozważyć roller do twarzy. Wykonane z naturalnych, wytrzymałych materiałów akcesorium o prostej konstrukcji posłuży Ci przez długi czas. Wobec tego co daje roller do twarzy?

Czym jest i co daje roller do twarzy?

Roller do twarzy składa się z jednego lub dwóch kamiennych wałków połączonych rączką. W przeciwieństwie do derma rollerów wałki klasycznego rollera do twarzy mają gładką powierzchnię. Są wykonywane z oszlifowanych kamieni szlachetnych, które swobodnie suną po skórze, obracając się. Tego rodzaju rollery do twarzy są odpowiednie niemal dla każdego rodzaju skóry, szczególnie dojrzałej, zmęczonej lub z pierwszymi oznakami starzenia. Gwarantowane przez roller do twarzy efekty są liczne. Większość z nich opiera się na działaniu stymulującym mikrokrążenie krwi oraz przepływ limfy. Samo rolowanie twarzy stanowi przyjemny, relaksujący zabieg ze względu na kojący chłód kamieni kojących cerę.

Jaki roller do twarzy wybrać?

Wybierając roller do twarzy, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, czy akcesorium wykonano z naturalnego kamienia. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie będzie on reagować w kontakcie ze skórą i kosmetykami. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość metalu zastosowanego przy głowicach rollera. Rączka akcesorium także powinna być kamienna jak w przypadku produktów marki Pibu Beauty. Najpopularniejsze kamienie szlachetne stosowane w rollerach do twarzy to jadeit oraz kwarc. Coraz częściej spotyka się również ametyst, obsydian, kryształ górski, awenturyn czy jaspis. Wszystkich z kamieni dotyczą rozmaite ludowe wierzenia, które nadają im różne właściwości, na przykład jadeit to kamień młodości, a kwarc jest nazywany kamieniem miłości. W praktyce jednak większość kamieni szlachetnych po obróbce ma te same właściwości dla skóry. Roller do twarzy może składać się jednego lub dwóch wałków: większego i mniejszego (bardziej precyzyjnego). Szeroki wybór akcesoriów znajdziesz na stronie https://wybieramykolagen.pl.

Roller do twarzy efekty

W przypadku akcesorium pielęgnacyjnego takiego jak roller do twarzy efekty są naprawdę spektakularne. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że poprawa kondycji skóry twarzy, szyi oraz dekoltu następuje stopniowo. Dla uzyskania pożądanych rezultatów kluczowe znaczenie ma systematyczne stosowanie rollera. Możemy wymienić co najmniej 7 korzyści płynących z masażu kamiennymi wałkami:

  • Jędrniejsza skóra – badanie przeprowadzone w 2017 roku dowiodło, że stosowanie rollera do twarzy 2 razy dziennie przez 1 minutę wpływa na poziom białka w skórze. Po 10 dniach rollowania odnotowano jego wyższy poziom.
  • Zmniejszenie cieni i opuchlizny pod oczami – schłodzony roller do twarzy obkurcza naczynia krwionośne, dlatego może tymczasowo ograniczyć uczucie podpuchniętych oczu.
  • Spłycenie drobnych zmarszczek – poprzez regularny masaż skóra zyskuje większą gęstość i sprężystość. Potwierdza to choćby badanie opisane w czasopiśmie Journal of Cosmetic Dermatology, które wykazało, że połączenie rollowania twarzy z odpowiednią pielęgnacją peptydową przed snem zwiększa poziom kolagenu w skórze.
  • Zmniejszenie widoczności porów skórnych – wypełniona, jędrna cera zyskuje gładszą, wyrównaną powierzchnię.
  • Rozluźnienie napiętych mięśni twarzy – jak każdy masaż także ten wykonany rollerem pomaga rozluźnić mięśnie, co przynosi ulgę na przykład dla osób borykających się z bruksizmem.
  • Ułatwianie absorpcji kosmetyków przez skórę – rolowanie twarzy stymuluje metabolizm komórkowy cery, która jest w stanie przyswajać więcej substancji odżywczych z produktów pielęgnacyjnych.
  • Stymulacja cery do odnowy – w wyniku stosowania rollera do twarzy skóra szybciej się regeneruje. Przyspiesza proces złuszczania martwego naskórka.
  • Lepsze samopoczucie – regularnie używając roller do twarzy, wdrażasz do swojej codzienności rytuał self-care. Obcowanie ze swoim ciałem z miłością i uważnością zapewnia liczne korzyści psychologiczne.

Jak używać rollera do twarzy?

Aby przekonać się, co daje roller do twarzy, należy postawić na systematyczność. Wskazane jest codzienne rolowanie twarzy, a minimum to używanie rollera 3 razy w tygodniu. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rolowaniem, stopniowo przyzwyczajaj skórę do tego zabiegu. Zacznij od rolowania przez 5 minut. Z czasem możesz wydłużyć zabieg pielęgnacyjny do 15 minut dłużej – wedle własnych preferencji. Obserwuj skórę i zdaj się na własne wyczucie. Nie używaj nadmiernej siły, obchodź się z cerą delikatnie. Zbyt duży nacisk nie przyspieszy rezultatów, może natomiast uszkodzić delikatne naczynka krwionośne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat masażerów do twarzy zobacz tutaj: https://wybieramykolagen.pl/masazery-do-twarzy

Stosowanie rollera do twarzy krok po kroku

  • Standardowo oczyść, osusz i stonizuj skórę.
  • Zależnie od preferencji użyj olejku, serum, kremu czy hydrolatu. Zwiększy to poślizg rollera.
  • Podczas aplikacji kosmetyków wykonaj wstępny masaż palcami, aby rozgrzać skórę.
  • Rozpocznij rolowanie skóry czystym rolerem – zawsze od dołu do góry lub na zewnątrz.
  • Większy kamień możesz stosować na dekolcie, szyi, żuchwie, podbródku i policzkach.
  • Mniejszy wałek sprawdzi się w przypadku okolic płatków nosa i oczu.
  • Na samym końcu przeprowadź rolowanie czoła.
Roller możesz wykorzystywać do aplikacji maseczki w płacie, wyrównując nim pofałdowania tkaniny i poprawiając absorpcję składników aktywnych przez skórę. Aby zwiększyć właściwości kojące i zmniejszające opuchliznę, przechowuj roller w lodówce lub schładzaj go pod zimną wodą.

Kiedy nie stosować rollera do twarzy?

Cera naczynkowa i problematyczna może nie polubić rollowania. Nie stosuj rollera do twarzy na uszkodzoną skórę, trądzik i inne zmiany skórne. Używanie rollera do twarzy zawsze warto skonsultować z lekarzem, jeśli choruje się na choroby przewlekłe, jest się w ciąży lub karmi się piersią. Nie używaj uszkodzonego rollera, nawet jeśli ma pozornie drobne nierówności. Mogą one podrażniać lub uszkadzać skórę.

Jeśli znajdujesz się w gronie osób bez przeszkód mogących stosować roller do twarzy, koniecznie wypróbuj to akcesorium. Wkrótce Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym, zdrowym wyglądem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE