Reklama

"Oaza Zieleni" zamiast nieużytków. Za chwilę ruszają z nasadzeniami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce mieszkańcy Pogorzeli będą mieli do dyspozycji kolejne „zielone” miejsce na mapie miasta. Z uzyskanych ze stolicy Wielkopolski funduszy planowane jest postawienie kilku ławek, tablic informacyjnych i nasadzenie wkoło ponad 120 roślin.

Gmina Pogorzela otrzymała dofinansowanie w ramach programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” ogłoszonego przez Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w wysokości 9014 zł na zadanie pt. Skwer „Oaza Zieleni” im. Stefana Żeromskiego. Wkład własny gminy wynosi 2253 zł. 

Na początku sierpnia w siedzibie UMWW w Poznaniu burmistrz Pogorzeli, Piotr Curyk oraz skarbnik Katarzyna Kowańdy oficjalnie podpisali umowę o dotację. W ramach tego zadania na aktualnym nieużytku znajdującym na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego oraz Glinki zostanie posadzonych 27 gatunków drzew liściastych, iglastych, krzewów oraz traw. Powstanie tym samym nowe miejsce do odpoczynku dla mieszkańców. Obok kilku ławek będą zamontowane karmnik dla ptaków, domek dla owadów oraz 3 tablice informacyjno-edukacyjne dotyczące drzew, ptaków i owadów.  

- Zadanie jest w trakcie realizacji, zamawiane są elementy infrastruktury ogrodowej. Do nasadzeń ponad 120 roślin przygotowuje się Sławomir Naglak z firmy „Naglak Ogrody”. Teren jest dosyć rozległy, około 200 metrów kwadratowych więc mieszkańcy będą mieli gdzie usiąść i odpocząć - mówi Martyna Eliasz, referent ds. rolnictwa, leśnictwa, melioracji i gospodarki gruntami przy Urzędzie Miejskim w Pogorzeli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy