W ubiegłym wydaniu tygodnika Życie Gostynia informowaliśmy o Krajowej Mapie Zagrożeń, która w województwie wielkopolskim funkcjonuje od 20 września 2016 roku. Z informacji, opracowanych przez Komendę Powiatową Policji w Gostyniu wynika, że mieszkańcy najczęściej skarżyli się na przekraczanie prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Jak wygląda to w praktyce?
Funkcjonariusze policji mają 5 dni na to, aby zweryfikować (potwierdzić lub nie) zgłoszenie, które mieszkaniec naniósł na mapę jako niepokojące. - Różnymi dostępnymi środkami, siłami sprawdzamy, czy rzeczywiście w tym danym miejscu jest to naniesione zagrożenie – wyjaśnia asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji.
Mieszkańcy często skarżą się na wspomniane wcześniej przekraczanie prędkości w ich miejscowościach. - Przykładem może być Drzęczewo. Dużo numerów rejestracyjnych tzw. obcych, czyli z innych województw jeździ tamtędy z tego względu, że tak ich prowadzi nawigacja. Jadą od strony Dolska, nie przez Małachowo, Kunowo, tylko przez Mszczyczyn, Smogorzewo. Tam czasami potrafią sobie pofolgować, czyli przekraczać dopuszczalną prędkość. Mieszkańcy też nam to zgłosili – dodaje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz.
Więcej o temacie w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.